Δεν υπάρχει λόγος να είμαστε στην αναμονή μέχρι να έρθουν οι κρύες μέρες, έτσι ώστε να φορέσουμε τις αγαπημένες μπότες μας! Από τιςankle boots, chunky μέχρι τις Wellington, οι μεγαλύτεροι οίκοι τις λάνσαραν και τις πρότειναν στις συλλογές για τη σεζόν Fall Winter 2020-2021, οπότε αυτή η εποχή είναι η ιδανική για να τις συνδυάσετε και να πετύχετε ένα πολύ κομψό, στιλάτο και μοντέρνο outfit. Παρακάτω σας παρουσιάζουμε 3 τάσεις για αυτή την σεζόν, που θα μπορέσετε να υιοθετήσετε και να τις εντάξετε στην γκαρνταρόμπα σας.
Christian Dior | PinterestBottega Veneta | Pinterest
Ankle boots
Chelsea boots
Αν είστε φαν των chunky σολών, τα μποτάκια αυτά είναι το «παπούτσι σας» και σίγουρα θα έχετε δει τις διαφορετικές εκδοχές τους. Από τον οίκο Bottegga Veneta με τα BV Tire Boots που έκαναν μεγάλη επιτυχία με την κυκλοφορία τους, εμφανίζονται επίσης στις συλλογές των Prada, Stella McCartney και Jil Sander. Το σίγουρο είναι ότι ταchunky boots δεν θα φύγουν τόσο εύκολα από τις τάσεις. Τολμήστε τα σε κάθε outfit σας, φοριούνται από το πρωί μέχρι το βράδυ και η εμφάνισή σας αποκτά εδιαφέρον και statement στοιχεία.
Τα κλασικά αρβυλάκια σε όποιο στυλ και εκδοχή να τα επιλέξετε φοριούνται με άνεση από το φθινόπωρο, συνοδεύοντας ιδανικά τα τζιν, τα σορτσάκια, τις φούστες και τα φορέματά σας.
Kαι τέλος μία επιλογή ίσως για πιο βραδινές εμφανίσεις, ξεφεύγοντας απο τις ankle boots και πηγαίνοντας σε πιο ψηλές, που θα μετατρέψουν το look σας με τον πιο απλό τρόπο σε πιο κομψό, θηλυκό και ενδιαφέρον. Από τις κλασσικές στις over the kneeκαι τις Wellington Boots – Puddle Boots ή αλλιώς τις γνωστές γαλότσες, δοκιμάστε τες με mini φόρεμα ή φούστα για να αναδείξουν και να κάνουν το πόδι μακρύτερο ή μια άλλη επιλογή είναι με παντελόνι και για πιο ιδιαίτερες εμφανίσεις, με loose pants μέσα από τις μπότες μαζί με το αγαπημένο σας t-shirt ή φούτερ και σακάκι .
Όποιο σχέδιο και να επιλέξετε, όποια εκδοχή και όποιο ύψος, οι μπότες είναι ένα παπούτσι που αρμόζει στυλιστικά και το φθινόπωρο και τον χειμώνα και θα σας βγάλει ασπροπρόσωπους και πάνω από όλα stylish μετά από τις παραπάνω ιδέες!
Η Δανάη Σολωμού γεννημένη στην Πάτρα, είναι πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Πανεπιστημίου Πατρών. Aσχολείται με την αρθρογραφία, την ζωγραφική-γραφιστική, την μουσική και το σχέδιο μόδας. Αγαπά τον χώρο της μόδας και όλα όσα αυτός πρεσβεύει.