Το αγαπημένο αξεσουάρ των γυναικών, που δεν μας αφήνει ποτέ αδιάφορες. Γι’ αυτό θέλουμε πάντα να είμαστε ενημερωμένες, για να επιλέξουμε την τσάντα, που θα επενδύσουμε αυτήν τη σεζόν.
Όπως φαίνεται οι τσάντες, που θα δούμε αυτόν τον χειμώνα δεν θα μας αφήσουν να βαρεθούμε. Αφού στα catwalks της σεζόν είδαμε σχέδια και χρώματα, που μόνο αδιάφορα δεν ήταν. Το κόκκινο και οι αποχρώσεις του έδωσαν δυναμικά το παρόν, oversized τσάντες και ιδιαίτερα σχήματα μας τράβηξαν επίσης την προσοχή, ένω με τις soft υφές και τις elegant λεπτομέρειες ξεχώρισαν ακόμα και οι πιο κλασικές τσάντες.
XXL bags
Οι oversized τσάντες από ότι φαίνεται, θα έχουν πρωταγωνιστικό ρόλο την σεζόν που διανύουμε. Τόσο οι tote bags, όσο και τα clutch γίνονται υπερμεγέθη και μας ακολουθούν σε κάθε μας εμφάνιση. Ότι ακριβώς χρειάζεται κάθε γυναίκα, μία στυλάτη τσάντα, που θα χωράει τα «απαραίτητα»!
Τα καπιτονέ σχέδια πάντα έχουν ένα ξεχωριστό στυλ και ταιριάζουν τέλεια με τα χειμερινά μας looks. Φέτος βλέπουμε τις καπιτονέ τσάντες σε διάφορες εκδοχές, όπως σε slouchyoversized, σε clutch αλλά και mini bags όπως αυτές του Miu Miu.
Οι slouchy bags είναι ιδανικές για τα καθημερινά μας looks, είναι μαλακές και καθόλου στημένες. Κάπως έτσι συνδυάζουν την πρακτικότητα με το στυλ, αφού ταιριάζουν με τα cool και ανεπιτήδευτα outfits, που τόσο αγαπάμε στα casual looks μας.
Οι τσάντες σε σχήμα καρδιάς είναι μία πολύ καινούρια τάση. Υπάρχει ένα ρομαντικό στοιχείο σ’ αυτές τις τσάντες, που μπορεί να δημιουργήσει statement ανάλογα πάντα με τον τρόπο που θα συνδυαστεί. Το κόκκινο χρώμα βέβαια, εκτός του οτι αποτελεί μεγάλη τάση, ταιριάζει τέλεια και στο συγκεκριμένο σχέδιο.
Είναι κλασικές και ταυτόχρονα έχουν ένα ιδιαίτερο στυλ. Θα βρείτε διάφορα σχέδια ανάλογα με την εποχή και την περίσταση, σε σουέντ δέρμα για τις καθημερινές εμφανίσεις του Χειμώνα αλλά και με χάντρες ή πέτρες για τα βραδινά σας looks. Ενώ bucket bags βλέπουμε συχνά και το Καλοκαίρι, όπως θα γίνει και φέτος, σε πλεκτά υφάσματα ή ψάθα.
Loewe | Spring 2024 Photo Credits: whowhatwear.co.ukPhoto Credits: vogue.fr
Chain details
Οι αλυσίδες διακοσμούν τις τσάντες μας χωρίς να δείχουν υπερβολικές, αντίθετα προσδίδουν μία πολυτέλεια με έναν διακριτικό τρόπο. Έτσι εξυπηρετούν και τα πρωινά και τα πιο βραδινά μας outfits και τις κρατάμε όλες τις ώρες.
Ανάμεσα στις τάσεις της σεζόν θα βρείτε σίγουρα αυτό, που σας ταιριάζει. Είτε ψάχνετε κάτι διαχρονικό, είτε θέλετε κάτι διαφορετικό, που θα ανανεώσει τις εμφανίσει σας, υπάρχουν πολλές επιλογές για να κάνετε την κατάλληλη αγορά για εσάς.
Η Μαρία Χρονιάρη γεννήθηκε στο Ηράκλειο Κρήτης. Έχει σπουδάσει "Fashion Styling" στη σχολή Pansik Scuola di Moda και έχει παρακολουθήσει σεμινάρια μόδας. Επίσης, είναι απόφοιτος του τμήματος "Φιλολογίας" του Πανεπιστημίου Κύπρου.
Δραστηριοποιείται ως "freelancer stylist" σε φωτογραφήσεις μόδας και στην τηλεόραση.