![CHA_1269](https://i0.wp.com/paramano.gr/wp-content/uploads/2017/03/CHA_1269.jpg?fit=2432%2C3648&ssl=1&resize=723%2C99999)
Αποκλειστική φωτογράφιση για το www.paramano.gr! Ο καταξιωμένος, φωτογράφος μόδας Χάρης Ευαγόρου φωτογραφίζει την πτυχιακή συλλογή, ενός νέου σχεδιαστή, του LEX και το αποτέλεσμα είναι εξαιρετικό!
Όπως σας έχουμε πει από την πρώτη στιγμή σκοπός του www.paramano.gr, είναι η ανάδειξη νέων ταλέντων.
Έτσι συνέβη λοιπόν και στην προκειμένη. Ο καταξιωμένος,Κύπριος φωτογράφος μόδας Χάρης Ευαγόρου μας τίμησε φωτογραφίζοντας την πτυχιακή κολεξιόν, ενός νέου σχεδιαστή, του LEX.
H πτυχιακή του κολεξιόν είναι εμπνευσμένη από το καλλιτεχνικό κίνημα του κυβισμού και συγκεκριμένα από τον πίνακα Guernica του Picasso.
Ο LEX είναι ένας ταλαντούχος,νέος σχεδιαστής. Αποφοίτησε το 2016 από τη σχολή μόδας “Pansik”.
Tην ίδια χρονιά κέρδισε το 1ο βραβείο, σε έναν διαγωνισμό που διοργάνωσε η ΝΙΚΕ σε συνεργασία με την “Pansik Scuola di Moda”,στα πλαίσια του εορτασμού της AIR MAX DAY, με το installation του “Liberat Venti”.
![](https://i0.wp.com/paramano.gr/wp-content/uploads/2017/03/12592269_1220738071277653_49949737837121346_n.jpg?resize=960%2C638&ssl=1)
Tην επιμέλεια και την παραγωγή της φωτογράφισης ανέλαβε το paramano.gr .
Οι συντελεστές της φωτογράφισης ήταν όλοι νέα παιδιά.
Tο styling ανέλαβαν η Μαρία Ασιδέρη και ο Δαμιανός Δακτυλίδης, ενώ μοντέλο ήταν ο εξίσου νέος στο χώρο του μόντελινγκ, Δημήτρης Χελιδονάκης.
Τέλος βοηθός του φωτογράφου ήταν ο Χάρης Ευαγόρου(junior).
*Ευχαριστούμε πολύ το Ενιαίο Ταμείο Ανεξάρτητα Απασχολούμενων Μηχανικών & Εργοληπτών Δημοσίων Έργων, που ενέκρινε την άδεια μας και μας επέτρεψε να χρησιμοποιήσουμε τον εξωτερικό χώρο του κτηρίου,για την πραγματοποίηση της φωτογράφισης