Κάθε τέλος Αυγούστου λαμβάνει χώρα το Κινηματογραφικό φεστιβάλ της Βενετίας το οποίο είναι αποδεδειγμένα, ένα από τα πιο glamorous red carpetsevent μετά απ’ αυτό των Καννών. Είναι το μακροβιότερο φεστιβάλ κινηματογράφου στον κόσμο και προσελκύει σχεδόν όλες τις διασημότητες, που δίνουν τον καλύτερο τους εαυτό στιλιστικά, παρουσιάζοντας φανταστικά looks. Στο 79ο φεστιβάλ πραγματοποιήθηκε η πρεμιέρα του πολυσυζητημένου Don’t Worry Darling, με πρωταγωνιστές τους FlorencePugh, Harry Styles και Gemma Chan, σε σκηνοθεσία Olivia Wilde, καθώς και τη βιογραφική ταινία της Marilyn Monroe Blonde, με πρωταγωνίστρια την Ana de Armas. Είδαμε επίσης νέες ταινίες με τους TimothéeChalamet, Penelope Cruz, Cate Blanchett, Vanessa Kirby και Jodie Turner Smith, οι οποίοι έφεραν το στιλ τους στο κόκκινο χαλί. Εμείς ξεχωρίσαμε μερικές από τις αγαπημένες μας εμφανίσεις και σας τις παρουσιάζουμε.
Η Ελένη Μοραντζή ζει στην Αθήνα. Ασχολείται επαγγελματικά με το "fashion blogging". Παράλληλα σπουδάζει "Γεωλογία" στο Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών. Η μεγάλη της αγάπη είναι η μόδα, τα ταξίδια και η αρθρογραφία.