Μια τάση που την είδαμε σε αρκετές επιδείξεις αυτήν την χρονιά αλλά και προηγούμενες, ήρθε και αυτό το φθινόπωρο για να κάνει ένα outfit ακόμα πιο stylish. Η τάση του μισού-μισού θα ικανοποιήσει και τους λάτρεις του μίνιμαλ, αφού με ένα κομμάτι μπορούμε να δημιουργήσουμε ένα chic αλλά και ιδιαίτερο σύνολο.
Τα δίχρωμα κομμάτια ήρθαν για να ανανεώσουν τις εμφανίσεις μας με έναν ιδιαίτερο τρόπο. Η συγκεκριμένη τάση δεν είναι μονόπλευρη στους συνδυασμούς χρωμάτων, αν και ξεκίνησε με το πολυαγαπημένο black and white, καθώς πλέον συναντάται και σε άλλα χρώματα όπως γήινα, αλλά και στα τζιν. Κύριος λόγος επανεμφάνισης της, ήταν η συλλογή Spring Summer 2020 των οίκων Gucci, Brandon Maxwell, Celine και άλλους, προτείνοντάς την ακόμα και σε denim looks.
Gucci / Brandon Maxwell elitedaily.com
“Μake it two-toned shoes.”
Και για μια ακόμα πιο τολμηρή εμφάνιση, που δεν θα μείνει απαρατήρητη και θα δημιουργήσει μία stylish και μοναδική εικόνα, είναι τα διαφορετικά σε χρώματα παπούτσια, είτε αυτά είναι σανδάλια, είτε γόβες ή sneakers.
Η Δανάη Σολωμού γεννημένη στην Πάτρα, είναι πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Πανεπιστημίου Πατρών. Aσχολείται με την αρθρογραφία, την ζωγραφική-γραφιστική, την μουσική και το σχέδιο μόδας. Αγαπά τον χώρο της μόδας και όλα όσα αυτός πρεσβεύει.