Έχουμε «κλέψει» πολλά κομμάτια από την ανδρική γκαρνταρόμπα με πρώτο και καλύτερο το παντελόνι. Αυτήν την σεζόν όμως, δανειζόμαστε κι άλλα κομμάτια, αφού πολλές από τις τάσεις των menswear collections, θα μπορούσαμε να πούμε ότι είναι unisex. Μάλιστα παρατηρούμε ότι πολλοί μεγάλοι οίκοι παρουσιάζουν μαζί τις γυναικείες με τις ανδρικές συλλογές τους.
@blancamiro@emilisindlev
Shorts
Παρότι μιλάμε για φθινοπωρινές τάσεις, είδαμε πολλά σορτσάκια στα catwalks, τα οποία φυσικά, θα φορεθούν το φθινόπωρο με πουκάμισα και ελαφριά πλεκτά. Σίγουρα πρόκειται για ένα ρούχο, που μπορούν να φορέσουν τόσο οι άντρες όσο και οι γυναίκες και συγκεκριμένα φέτος το καλοκαίρι οι τάσεις ήθελαν τις γυναικείες βερμούδες αλλά και τα σορτσάκια να έχουν ένα ανδρόγυνο στυλ σε πιο ίσια γραμμή.
Versace | Fall 2021@sasha mei
Πλεκτό γιλέκο
Το πλεκτό γιλέκο ήταν ψηλά στις τάσεις των γυναικείων κολεξιόν από την περσινή χρονιά όπως και στις ανδρικές. Ένα όχι και τόσο θηλυκό ρούχο, που δεν παύει όμως, να δείχνει στιλάτο με τον κατάλληλο συνδυασμό και να μπορούμε να το υιοθετήσουμε στις εμφανίσεις μας.
Etro | Fall 2021
@marlacatherine
Polo μπλούζες
Άλλο ένα ανδρικό item, που θα δανειστούμε αυτή τη σεζόν. Σε όποια γκαρνταρόμπα κι αν το τοποθετήσουμε, ανδρική ή γυναικεία, έχει μία κομψότητα. Είτε το φορέσετε με τζιν, είτε με mini φούστα το αποτέλεσμα θα είναι εξίσου chic.
Hermes | Fall 2021@Carolina Hellal
Varsity jacket
Μία τάση που μας θυμίζει το κολεγιακό στυλ, που βλέπουμε συνήθως στις αμερικάνικες ταινίες να το φοράνε στις ομάδες του ράγκμπι ή του μπέιζμπολ. Ενώ το έχουν φορέσει ήδη οι influencers στις street style εμφανίσεις τους και αποτελεί μία από τις πολύ δυνατές τάσεις της σεζόν.
Boss | Fall 2021Bella Hadid
Πλεκτά με χρώματα και prints
Πολύχρωμα cozy πλεκτά και με ιδιαίτερα prints εντάσσονται στις εμφανίσεις ανδρών και γυναικών. Φορέθηκαν ήδη την Άνοιξη, που μας πέρασε από τις influencers και τώρα ήρθε και η σειρά των ανδρών.
Dior | Fall 2021
@claire most
Αυτή τη σεζόν λοιπόν, είναι ευκαιρία να “εκμεταλλευτείτε” την γκαρνταρόμπα του αγοριού σας και να δανειστείτε πολλά από τα ρούχα του. Όλες οι παραπάνω τάσεις μπορούν να “χωρέσουν” στη ντουλάπα και τις εμφανίσεις και των δύο!
Η Μαρία Χρονιάρη γεννήθηκε στο Ηράκλειο Κρήτης. Έχει σπουδάσει "Fashion Styling" στη σχολή Pansik Scuola di Moda και έχει παρακολουθήσει σεμινάρια μόδας. Επίσης, είναι απόφοιτος του τμήματος "Φιλολογίας" του Πανεπιστημίου Κύπρου.
Δραστηριοποιείται ως "freelancer stylist" σε φωτογραφήσεις μόδας και στην τηλεόραση.