Σκούρο μπορντό, καφέ, έντονο πράσινο είναι μερικά από τα χρώματα, που θα επιλέξετε για το νέο μανικιούρ σας. Τίποτα δεν αποτελεί καλύτερο ορόσημο αλλαγής σεζόν και έναρξης του φθινoπωρου από την αλλαγή της παλέτας χρωμάτων του μανικιούρ. Αποχαιρετάμε τις ανοιχτόχρωμες αποχρώσεις και τα γεμάτα σχέδια, funky νύχια, που ήταν οι τάσεις του καλοκαιριού και καλωσορίζουμε εκτός από τις κλασικές επιλογές μαύρου, nude αποχρώσεων και γαλλικού, μερικές ακόμα επιλογές, που θα σας παρουσιάζουμε πιο κάτω.
fashionista.com
Coffee nails
Tο καφέ φέτος είναι το χρώμα της χρονιάς χωρίς καμία αμφιβολία. Το άλλοτε παρεξηγημένο χρώμα, φέτος έχει την τιμητική του σε ότι απόχρωση και αν επιλέξετε. Chocolate, coffee, latte ότι απόχρωση και να επιλέξετε, το καφέ είναι μια ζέστη απόχρωση, που θα λατρέψετε.
vogue.com
harpersbazaar.com
@lilyjamesofficial
Σκούρο πράσινο
Άλλο ένα χρώμα που δεν τολμάτε εύκολα, αν δεν είστε από εκείνες που επιλέγουν χρώματα. Είναι όμως, ένα πολύ elegant χρώμα που ταιριάζει σε οποίο σχήμα νυχιών έχετε επιλέξει. Οι αποχρώσεις ξεκινούν από σκούρο πράσινο, κυπαρισσί, σμαραγδί και ακόμα και λίγο πιο ανοιχτό, olive.
Όπως καταλαβαίνετε τα χρώματα έχουν την τιμητική τους. Μετά το πράσινο, το μπλε είναι αυτό που είναι τάση και εμείς το προτείνουμε ανεπιφύλακτα. Ειδικά σε σκούρα απόχρωση, το μπλε δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από το old time favourite, μαύρο.
Φυσικά, το κόκκινο παραμένει πάντα στις top επιλογές μας χειμώνα καλοκαίρι. Το χειμώνα όμως πρωταγωνιστής είναι το σκούρο κόκκινο, σε οποία απόχρωση και να επιλέξετε, βουργουνδί, του κρασιού ή ακόμα και πολύ, πολύ σκούρο κόκκινο.
Τα λόγια είναι περιττά για το απόλυτο trend του καλοκαιριού όσον αφορά στα νύχια, το glazed donut, που φυσικά λάνσαρε και αγάπησε η Hailey Bieber. Εννοείται έχει και fall edition και η Hailey ήταν η πρώτη που το έκανε.
Η Ελένη Μοραντζή ζει στην Αθήνα. Ασχολείται επαγγελματικά με το "fashion blogging". Παράλληλα σπουδάζει "Γεωλογία" στο Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών. Η μεγάλη της αγάπη είναι η μόδα, τα ταξίδια και η αρθρογραφία.